poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Zacieki pod oczami

Chyba każdy właściciel yorka, shih-tzu, maltańczyka czy innych ras długowłosych zetknął się z tym problemem. U psów krótkowłosych również pojawiają się zacieki, ale nie jest to aż tak uciążliwe. Przedstawię poniżej domowe sposoby oraz najczęściej używane kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji okolic oczu.
Zacieki są nie tylko nieestetyczne i brzydkie, ale nieczyszczone mogą powodować nawet bolące odparzenia. Dlatego zwracajmy uwagę na ten problem i nie dopuśćmy do jego eskalacji.

W psich salonach oraz sklepach zoologicznych możemy natrafić na:
płyny do przemywania okolic oczu - najczęściej stosowane, bardzo łatwe w użyciu. Do codziennego stosowania: zwilżamy płynem wacik kosmetyczny i przecieramy włos pod oczami. Do pozbycia się stwardniałych i posklejanych włosów: kilka kropel wylewamy na problemowe miejsca i po kilku minutach ściągamy zmiękczoną wydzielinę z włosa.
chusteczki do przemywania okolic oczu - działają jak płyn do stosowania na co dzień. Chusteczki są już nawilżone płynem i wystarczy przetrzeć włos pod oczami.
suplement diety - proszek, który podajemy psu do karmy. Ma pomagać w wyeliminowaniu zacieków pod oczami "od środka". Kilku moich klientów stosowało, ale nie byli zadowoleni z efektu. A kosztuje to niemało.

Domowe sposoby
kwas borowy - jedna łyżka na szklankę ciepłej wody. Nasączonym wacikiem przemywamy włos poniżej oka.
słaby napar z rumianku - tak samo jak wyżej
oliwka dla dzieci - najlepiej w żelu. Smarujemy włos pod oczami. Nie pomaga w usuwaniu powstałych już zacieków i przebarwień, ale pomaga w czyszczeniu wydzieliny, ponieważ nie wsiąka ona we włos. Moim zdaniem bardzo dobra metoda do stosowania razem z płynemBrak komentarzy:

Prześlij komentarz